top of page

טיפים ליום הולדת מושלם!

מאת רונצ'ו הקוסם

טיפ מספר 1

נתחיל קודם כל בבחירת המפעיל, ימי ההולדת של היום הפכו להפקות של ממש. ומי מכם שכבר הוזמן לכמה ימי הולדת בכיתה או בגן יודע שמשחק הכיסאות או "נר בבקבוק" כבר ממש לא מספק את הילדים של היום. אז מאחר ואנו כבר מבינים שהפעלה פשוטה או "טיפשית" כבר לא תעבוד- יש לבחור את המפעיל שלכם בקפידה. 

 

טווח הגילאים המומלץ לקוסם ליום הולדת הנו 4 עד 11. כמובן, שלכל גיל ישנו מופע המותאם לו. 

טיפ מספר 2

כאשר אתם משוחחים בטלפון עם מפעילים פוטנציאליים – נסו להבין האם יש להם תכנית מותאמת גיל והאם הם עובדים בעיקר עם טווח הגילאים שאתם מחפשים. למשל, ישנם ליצנים רבים, שעושים גם קסמים, אך מציגים את המופע שלהם ואת עצמם בצורה ילדותית מאוד. הם אף מדברים ופונים אל הילדים בצורה אינפנטילית למדי.

 

לדעתי האישית, גם ילדים בני 4 הם "אנשים קטנים",

ולכן יש לפנות אליהם בגובה העיניים, בשפה פשוטה וברורה כמובן, אך גם לא ילדותית מדי.

טיפ מספר 3

התייעצו עם ילדכם (מומלץ ילדים מעל גיל 5)- הראו לו או לה כמה אפשרויות מתוך הסינון הראשוני שכבר עשיתם- תנו להם לבחור את המפעיל שהם מתחבר אליו.

 

לילדים יש "חיישנים"- הם קולטים מיד למי הם יותר מתחברים.

 

בנוסף, מאחר והילד "יבחר" את המפעיל שלו- כך יקטן הסיכוי לתלונות מצדו – לאחר האירוע :)

טיפ מספר 4

בחירת תאריך לאירוע- יום שישי הנו היום המוצלח ביותר לימי הולדת, פשוט מאחר ולרוב הילדים אין חוגים או "מחויבויות" אחרות.

בנוסף, רוב ההורים אינם עובדים או מסיימים לעבוד מוקדם וכך יש יותר סיכוי שכולם יגיעו למסיבה.

 

לגביי השעה, השעות המומלצות לימי הולדת ביום שישי הם 16:00-18:00 – כך כולם יספיקו גם להגיע לארוחות ערב שישי אצל הסבתא והדודה ולא יצטרכו לעזוב מוקדם את המסיבה.

 

קחו בחשבון, שמאחר וימי שישי הם המבוקשים ביותר – הם גם נתפסים הכי מהר ולכן מומלץ לשריין אותם לפחות חודש מראש.

טיפ מספר 5

חגים ומועדי ישראל- בתקופות שאחרי החגים (בעיקר אחרי חגי תשרי וחג הפסח) ישנו ביקוש שיא לחגיגות ימי הולדת מאחר ומסיבות רבות נדחות לימים שאחרי החג.

 

לכן, יש לשריין את המפעיל מבעוד מועד (לפני החג) ובמיוחד- להודיע להורים ולגננת או המורה על קיום המסיבה והתאריך.

ממש כמו שעושים בחתונות – Save the date! :)

טיפ מספר 6

בחירת המקום- כאשר החלטתם כבר שאתם רוצים קוסם ליום הולדת, קחו בחשבון ש-99.9% מהקוסמים מעדיפים להופיע בפנים ולא בחוץ. ואז נשאלת השאלה- ל מ ה ? הנה התשובה-

הקוסמים המקצועיים מגיעים עם המון ציוד יקר מאוד. הציוד נבנה בתכנון ובהתאמה לבמה ולחללים לסגורים ולא לשטח פתוח. רוב הקוסמים עובדים גם עם אש. ובדיוק ההפך ממה שכולם חושבים- האש הרבה יותר מסוכנת בחוץ מאשר בפנים. בנוסף, הקוסמים מגיעים עם תפאורה מושקעת, אפקטים ומערכת הגברה חשמלית ויקרה – כל הדברים הללו אינם הולכים "יד ביד" עם חצר, פארק או גינה ציבורית. התפאורה יכולה לעוף, הקוסם יכול להיפגע מהאש (עקב משב רוח בלתי צפוי, למשל), והאפקטים השונים מאבדים מהנראות שלהם.

 

בנוסף, בחודשי הקיץ – חם מאוד לילדים, הם נוטים לאבד קשב מהר יותר, לעתים מסונוורים מהשמש ומתחילים להתפזר לכל עבר. המפעיל המסכן הרבה פחות סבלני לילדים, זאת בלשון המעטה. שוב חשוב להדגיש, מבחינה בטיחותית, קוסם שעובד עם אש בשטח פתוח – זו סכנה אמיתית ואף חברת ביטוח לא תכסה שום פגיעה, חלילה וחס. אז שלא יספרו לכם סיפורים.

טיפ מספר 7

שאלו את המפעיל שלכם על קיום ביטוח צד ג' לכל מקרה שלא יהיה.

שלא תזדקקו- אבל בכל זאת, תמיד טוב שיש.

בנוסף, הדבר יכול ללמד ולהצביע על מפעיל מנוסה, אחראי ומקצועי.

אל תתביישו לבקש לראות הוכחת קיום הפוליסה- זה לגיטימי לגמרי. אפילו בוואטס-אפ.

טיפ מספר 8

הפרידו את ההורים מהילדים- במסיבות לילדים בכיתות א' ומעלה- אין זה מקובל שהורים נשארים, אך בגילאי הגן- לרוב, ההורים "מתנחלים" באירוע. מאחר ואתם משקיעים את מיטב כספיכם בהפעלה איכותית – יש לייצר למפעיל שלכם סביבה "ידידותית למשתמש." ההורים שנשארים במסיבה מדברים ביניהם ומפריעים מאוד למפעיל לעשות את שלו, אבל לא רק. גם הילדים יוצאים מריכוז עקב ה"זמזום" הקבוע ברקע של הפטפטת ולכן מומלץ מאוד להפריד את ההורים לחדר נפרד, חצר הבית או באם מדובר במועדון דיירים של הבניין- אז למבואה או ללובי- שם אפשר לפזר כיסאות ועמדת קפה ועוגיות :)

..כך כולם יוצאים מרוצים!

טיפ מספר 9

שולחן הממתקים- אימת כל המפעילים! מדוע? באופן טבעי, הילדים אוהבים מאוד מתוקים וחטיפים ושולחן הכיבוד מושך אותם וקורץ להם במהלך כל האירוע. "מטרת העל" של כל מפעיל היא להצליח לרכז את הילדים לאורך כל הפעילות (משימה לא פשוטה בפני עצמה) ולכן כל הסחת דעת- במיוחד שולחן הממתקים- יכולה להפריע למהלך התקין של האירוע. המפעיל יאלץ לעצור את הפעילות שלו כל כמה רגעים בשביל לרכז מחדש את הילדים ולקרוא להם לחזור לשבת- ואתם מפסידים זמן יקר מתוך ההפעלה! חשבו על זה- כל דקה מהמופע עולה לכם לא מעט כסף ולכן חשוב מאוד לשתף פעולה עם המפעיל בהנחיות הקשורות לכיבוד ולזמני ההפסקה. ומה כן מומלץ לעשות? אני ממליץ להכין את שולחן הממתקים מראש ולכסות אותו במפה חד-פעמית. כך, לא תצטרכו להתעסק עם הכנת הכיבוד ועריכת השולחן בזמן האירוע – והמפעיל יוכל לרכז את הילדים ביתר קלות. בזמן המתאים (לפי תזמון המפעיל ובתיאום מולו/ מולה)- תוכלו לפתוח את השולחן והילדים יתכבדו ממנו בשמחה רבה :)

טיפ מספר 10

חשוב ומומלץ לקיים היכרות עם ילד יום ההולדת טרם התחלת המסיבה. הדבר תורם ל"חיבור" של המפעיל שלכם עם ילדכם ולהפחית את החששות או ביישנות שלו או שלה מולו. כאשר אתם משוחחים בטלפון עם המפעיל שלכם (יום לפני המסיבה, למשל) תנו לילד או לילדת יום ההולדת לדבר איתו כמה מילים, אולי לספר לו על ההתרגשות לקראת יום ההולדת או אפילו לבקש איזו בקשה מיוחדת, זה לא באמת חשוב.. כמה הדקות הללו יוכלו לעזור ל"בונדינג" עם המפעיל שלכם.

 

אני, למשל, מגיע לכל מסיבת יום הולדת כשעה לפחות לפני הגעת המוזמנים- ומקדיש חלק נכבד מהזמן הזה בכדי להכיר ולהתיידד עם ילד היום הולדת.

טיפ מספר 11

הפקת יום הולדת היא עניין יקר. אין ספק בכך. היום, מקובל מאוד לחגוג יום הולדת משותף. בחרו חבר טוב או חברה מהכיתה או מהגן וחגגו איתם ביחד. ההוצאות יתחלקו ב-2 או אפילו ב-3 ועדיין כולם יהינו מאוד. אני באופן אישי, מקפיד מאוד להתייחס לכל חוגג או חוגגת במידה שווה וזהה ולתת את תשומת הלב המרבית לכל ילד או ילדת יום הולדת.

טיפ מספר 12

כיצד ניתן לצמצם את העלויות הגבוהות של הפקת יום הולדת, מבלי להתפשר על המפעיל? מידע חשוב מאוד!

הפקת יום הולדת מורכבת מהמון חלקים שיוצרים יחד את החוויה המיוחדת הזו- כיבוד, עוגת יום הולדת, קישוטים, עיצוב שולחן, השכרת החדר לטובת האירוע, הפתעות ומתנות לילדים וכמובן, המפעיל שמהווה את החלק הארי בהוצאות..

ניתן לחסוך בכל אחד מהמרכיבים שצוינו קודם, אך לא מומלץ לחסוך במפעיל. זכרו שהמפעיל שלכם הוא זה שמחזיק את הילדים וזה שבסוף יוצר את החוויה הזו שמהווה זיכרון לכל החיים- את העוגה הכינו בעצמכם במקום לקנות עוגה מוכנה, וותרו על עיצוב בלונים יקר, ולטובת עיצוב השולחן גייסו קרוב משפחה למשימה, במקום איש מקצוע חיצוני- כל אלה דרכים מצוינות לחיסכון בהוצאות האירוע, מבלי להתפשר על המפעיל!

Please reload

 קבלו הצעת מחיר מיידית

...תודה על פנייתך

אצור קשר ממש בקרוב

מוכנים לחגוג יחד יום הולדת מושלם?

בחזרה ליום הולדת עם רונצ'ו הקוסם

bottom of page